Menu Zamknij
rozwód a sprzedaż mieszkania

Gdy między małżonkami dochodzi do konfliktów, których przez dłuższy czas nie da się rozwiązać, pojawia się trudna do wybaczenia zdrada, przemoc fizyczna lub psychiczna, zupełny rozkład pożycia, najlepszym rozwiązaniem jest rozwód. Taka decyzja – szczególnie jeśli chodzi o małżeństwa z długim stażem i potomstwem – jest bardzo trudna i wzbudza wiele skrajnych emocji. 

Rozwód i towarzyszące mu emocje

Rozwód jest ogromnym przeżyciem i jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka, dlatego naturalnym, ludzkim odruchem jest pojawienie się smutku, rozczarowania, żalu, ale też gniewu, złości, wściekłości i bezradności. Nie ważne, jaki jest powód rozstania – czy jest to zdrada, porzucenie rodziny, uzależnienie od alkoholu czy hazardu, zmiana wyznania, brak pomocy w wychowywaniu dzieci czy wypalenie uczuć, które kiedyś połączyły dwie osoby – rozwód jest końcem pewnego etapu, ale też początkiem nowego. Początkiem zmian, nowego, samodzielnego i nieznanego dotąd życia, które na początku może być niezwykle trudne. Może być wyzwaniem szczególnie teraz, w niepewnych czasach wojny, ciągłego wzrostu cen, niestabilnej sytuacji na rynku pracy, wzrostu stóp kredytowych.

W czasie rozwodu dochodzi jeszcze stres z wiązany z oceną innych. Pojawia się obawa o to, co powie rodzina, co pomyślą sąsiedzi, znajomi czy współpracownicy. Jak na taką decyzję zareagują dzieci i czy bez pomocy specjalisty cała rodzina poradzi sobie w kryzysie. Dochodzi również wiele formalnych spraw, o które prędzej czy później trzeba będzie zadbać: przygotowywanie wymaganych dokumentów, podział majątku i własności, uregulowanie opieki nad dziećmi i ustalenie alimentów, sytuacja mieszkaniowa. Ważne jest, aby podczas trwania całej procedury rozwodowej, która jest niezwykle trudna i obciążająca psychicznie, zachować rozsądek, podejmować przemyślane, mądre decyzje oraz jeśli to możliwe prowadzić negocjacje w atmosferze spokoju. Warto też powierzyć wszystkie formalności profesjonalnej opiece adwokata specjalizującego się w rozwodach. Warto zerknąć też na stronę z poradami dotyczącymi rozwodu -> www.rozwod-katowice.pl

Jak poradzić sobie z ciężkim rozstaniem zakończonym rozwodem?

Rozwód składa się z kilku etapów, pierwszym z nich jest moment, w którym górę biorą emocje – impulsywne zachowania, złość, zrzucanie winy, a często nawet problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków. Pojawia się uczucie braku spełnienia, samotności i beznadziejności. Drugi etap to etap przejściowy, czas uczenia się życia na nowo, na nowych warunkach. Ostatnim etapem jest moment stabilizacji. Wtedy dochodzi do pełnej akceptacji, odbudowania pewności siebie i poczucia własnej wartości, przepracowania bólu i gniewu po rozwodzie.

Rozwód a kupno lub sprzedaż mieszkania 

Rozwód wiąże się z emocjami, ale też biurokracją. W dopełnieniu formalności związanych między innymi ze sprzedażą mieszkania lub zakupem nowego domu nieocenioną pomoc stanowią profesjonalne biura nieruchomości.

Agencji pracujący w biurze nieruchomości mają doświadczenie w prowadzeniu pośrednictwa nieruchomości. Podchodząc do każdej sprawy z pełnym zaangażowaniem, pomagają zarówno w sprzedaży, jak i zakupie odpowiedniego, dopasowanego do potrzeb danej osoby mieszkania lub domu, pozwalając poczuć się bezpiecznie. Zapewniają kompleksową opiekę: fachową wycenę nieruchomości, wsparcie i doradztwo prawne, przygotowywanie niezbędnych dokumentów dzięki czemu zleceniodawca nie musi martwić się o formalności, mogąc poświęcić swój czas na kwestie emocjonalne. Pośrednicy w biurze nieruchomości „Beata Modlińska” wiele razy spotkali się z ludźmi na różnych etapach rozwodu. Profesjonalne biuro nieruchomości zapewnia dyskrecję i pełne zaangażowanie. Jeżeli jesteś w potrzebie rozwiązania swoich problemów mieszkaniowych związanych z rozwodem, zapraszam Cię na bezpłatną konsultację. Nasze biuro obsługuje sprzedaż nieruchomości w Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach, Mysłowicach i miastach Aglomeracji Śląskiej a mieści się w Katowicach przy ulicy Modelarskiej 18. Zadzwoń 697251271 lub napisz kontakt@beatamodlinska.pl