Menu Zamknij

Czy wiesz jak wykonać zdjęcie mieszkania, które nie przestraszy ? Oto 5 prostych porad jak fotografować wnętrza !

📸 Jak fotografować wnętrza? W świetle dziennym 📸

Zawsze warto fotografować za dnia, kiedy światła jest dużo i ma ono biały kolor. Po zmroku, przy sztucznym świetle lamp o wiele trudniej o dobrą jakość, szczególnie jeśli fotografujesz telefonem.

📸 Pilnuj geometrii – linie poziome 📸

Żeby zdjęcie wyglądało bardziej profesjonalnie, pilnuj, żeby poziome linie w kadrze były równe: półki, zagłówek łóżka czy listwa łącząca podłogę ze ścianą. Wyobraź sobie, że to taki horyzont Twojego zdjęcia. I tak samo jak horyzont w zdjęciach krajobrazów najczęściej jest prosty, tak samo pilnuj, by linie poziome były proste.

📸 Pilnuj geometrii – linie pionowe 📸

Kiedy fotografujesz róg pokoju lub inne ustawienie pod kątem – pilnuj linii pionowych, czyli rogów ścian, bocznych ścian mebli, krawędzi obrazów itp. Powinny biec równolegle do krawędzi kadru. Wtedy zdjęcie sprawia bardziej harmonijne, uporządkowane wrażenie.

📸 Szukaj ciekawych punktów widzenia 📸

Większość ludzi fotografuje tak jak stoi – trzymając aparat na wysokości swojej głowy. W przypadku dobrych zdjęć wnętrz liczy się inwencja. Kucnij i poszukaj innego punktu widzenia. A może wejdź na krzesło i sfotografuj pomieszczenie pod kątem i z góry?

📸 Popraw krzywe zdjęcie w czasie obróbki 📸

Większość programów i aplikacji do obróbki zdjęć ma opcję korekty perspektywy

Źródło: artykuł Dominiki Dzikowskiej z Kobieca Foto Szkołakobiecafotoszkola.pl/robic-dobre-zdjecia-wnetrz

Podobne wpisy